top of page
Keresés

Büntetnék az átnevelő terápiákat az Egyesült Királyságban

A Reuters információi szerint Nagy-Britanniában büntethetővé tennék azokat a bántalmazó és káros „terápiákat”, amelyek egy személy szexuális orientációjának vagy nemi identitásának megváltoztatására irányulnak.


Felvonulók egy óriás szivárványzászlót tartanak a 2022-es londoni Pride felvonuláson (REUTERS/Henry Nicholls)

A brit kormány közzétette az Angliára és Walesre vonatkozó „Conversion Practices Bill” (átalakító gyakorlatokról szóló törvénytervezet) javaslatát, amely betiltaná az úgynevezett „konverziós terápiákat”


Az ilyen gyakorlatokat végzők korlátlan pénzbírságra és/vagy akár öt év börtönbüntetésre is számíthatnak. A törvényjavaslat azt is büntetné, ha valaki az Anglián és Walesen kívül végzett konverziós terápiákra buzdít vagy azokban közreműködik.


Nagy-Britannia már 2021-ben vállalta a konverziós gyakorlatok betiltását, majd ezt 2023 januárjában megerősítette. A tervezetben szereplő intézkedések polgári jogi védelmet is létrehoznának, hasonlóan a kényszerházasság és a női nemi szervek megcsonkítása elleni védelemhez, az érintettek védelmére.


A jogszabály kivételt tesz az úgynevezett legitim egészségügyi ellátással, lehetővé téve, hogy terapeuták és tanácsadók nyíltan beszélhessenek a szexualitásról és az identitásról. Jelenleg a tervezet előkészítése zajlik, mielőtt a parlament elé terjesztenék további vitára a javaslatot.

Hozzászólások


Hangot adunk a sokszínűségnek

Teret adunk a láthatóságnak.
Jobbá tesszük a queer hétköznapokat.

Közösséget építünk, ahol mindenki önmaga lehet.

Identitás Magazin logó

Még több szexi melegpropaganda

Mert semmi sem veszélyesebb egy rendszerre, mint a szeretet, az önazonosság és a közösség ereje.
Ha van propaganda, amitől félni kell, az nem a szivárványzászló, hanem az, amelyik elhiteti velünk, hogy csak akkor vagyunk értékesek, ha csendben maradunk.
A „melegpropaganda” valójában láthatóság, önazonosság, jogkövetelés – és ez bizony szexi.​​

bottom of page