Büntetnék az átnevelő terápiákat az Egyesült Királyságban
- Jakab István

- 11 órával ezelőtt
- 1 perc olvasás
A Reuters információi szerint Nagy-Britanniában büntethetővé tennék azokat a bántalmazó és káros „terápiákat”, amelyek egy személy szexuális orientációjának vagy nemi identitásának megváltoztatására irányulnak.

Felvonulók egy óriás szivárványzászlót tartanak a 2022-es londoni Pride felvonuláson (REUTERS/Henry Nicholls)
A brit kormány közzétette az Angliára és Walesre vonatkozó „Conversion Practices Bill” (átalakító gyakorlatokról szóló törvénytervezet) javaslatát, amely betiltaná az úgynevezett „konverziós terápiákat”
Az ilyen gyakorlatokat végzők korlátlan pénzbírságra és/vagy akár öt év börtönbüntetésre is számíthatnak. A törvényjavaslat azt is büntetné, ha valaki az Anglián és Walesen kívül végzett konverziós terápiákra buzdít vagy azokban közreműködik.
Nagy-Britannia már 2021-ben vállalta a konverziós gyakorlatok betiltását, majd ezt 2023 januárjában megerősítette. A tervezetben szereplő intézkedések polgári jogi védelmet is létrehoznának, hasonlóan a kényszerházasság és a női nemi szervek megcsonkítása elleni védelemhez, az érintettek védelmére.
A jogszabály kivételt tesz az úgynevezett legitim egészségügyi ellátással, lehetővé téve, hogy terapeuták és tanácsadók nyíltan beszélhessenek a szexualitásról és az identitásról. Jelenleg a tervezet előkészítése zajlik, mielőtt a parlament elé terjesztenék további vitára a javaslatot.


























Hozzászólások