• Péter Czakó

Újabb német városban jár szivárványvillamos

Csütörtökön forgalomba állították Düsseldorf első szivárványvillamosát.


Fontos számukra, hogy mindenki nyíltan és szabadon élhessen


A szerelvény eredetileg a pride alkalmából kapott szivárványfényezést

– Düsseldorf a sokszínűség és a tolerancia kozmopolita városa, ahol egy nagyon színes közösség él, és ez az, amiért a Pride villamos járni fog – mondta Stephan Keller főpolgármester, azután, hogy a helyi közlekedési vállalat elnökével forgalomba állították a város első szivárványvillamosát.


– Mint polgármester fontos számomra, hogy városunkban mindenki nyíltan és szabadon élhessen, dolgozhasson. Fontos, hogy városunk minden lakója érezze, hogy elfogadják és megbecsülik – mondta a CDU színeiben politizáló városvezető.


Egy négylábú kedvenc lehet a legjobb gyógyszer a HIV ellen

Önkéntes munkatársakat keres az Identitás MagazinA járművet eredetileg a tavalyi Düsseldorf Pride-ra és az Eurogamesre díszítették fel, de a COVID-járvány miatt sajnos mindkét eseményt elmaradt, ám hogy a jármű ne maradjon kihasználatlanul, ezért most forgalomba állították. Ugyanakkor ezzel a gesztussal azt is jelezni szerették volna, hogy a Rajna menti város elfogadja az LMBT embereket.


A projekt a „Ride with Pride” vagyis „Utazz a Pride-al” elnevezést kapta. A szerelvény oldalára pedig a másság és sokszínűség jegyében festettek fel emberi alakokat.


További híreink


1/12

Head 3